понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Град Скопје ќе добие нов грб (ФОТО)

Од Твитер-профилот Злобната Клопчевска #аплаудира падна предлог во грбот на Скопје да влезат и комарците како заштитен знак на македонскиот главен град, посебно летово.

„Инаку, намерно не се прска, за и комарците да гласаат на #референдум!“, констатира Злобната во друг твит.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top