понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Два дена по роденденот на Тара, Ана објави тажна вест

Само два дена откако пејачката Ана Николиќ го прослави роденденот на својата ќерка Тара, поради смртен случај во семејството морала да ги откаже своите настапи.

Починала бабата на пејачката, која всушност ѝ била најголемата поддршка во кариерата и во љубовта. „Мојата душа отиде вечерва. И како да чекаше да заврши сè, да го прославиме роденденот и крштевката на Тара, а потоа да ги затвори очите! Сега е на подобро место. Ти знаеш дека во моето срце си моја душа засекогаш. Те сакам бабо“, напиша пејачката на својот инстаграм-профил и сподели нивна заедничка фотографија.

репортер.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top