недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Пинк откажа уште еден концерт во Сиднеј

Американската поп ѕвезда Пинк примена е во болница во Сиднеј поради стомачен вирус, поради што одложи уште еден концерт во тој австралиски град.

Првиот концерт во Сиднеј на светската турнеја „Преубава траума“ беше закажан за петок, но по препорака на лекарите, пејачката го одложи.

Пинк го издржа концертот во саботата, но во неделата била примена во болница поради дехидрација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top