недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Гол од корнер за кој зборува цел свет! (Видео)

На натпреварот меѓу Флуминенсе и Дефенсор во рамките на Копа Судамерикана беше виден еден од најубавите голови кој сигурно ќе конкурира за наградата „Пушкаш“.

Жуниор Сорноза постигна феноменален гол директно од корнер и тоа во последната минута од натпреварот за победа од 2:0.

sportski.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top