петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Милошоски: Зборувајте ми за демократија – бојкотирам

Антонио Милошоски денеска се огласи на Фејсбук.

– Денес во 11,30ч по налог на Талат и Цветанка Иванова, Ивана Туфекџиќ, која не е претседател ниту заменик претседател на Комисијата, на диво, нелегално и спротивно на Деловникот ќе „води” седница на комисијата за надворешни работи, иако истата уредно е презакажана! Ова беззаконие денес, создава опасни преседани за владеењето на правото во Македонија утре. СДСМ збори за европски норми и стандарди, а ги погазува законите на секое поле. Граѓаните со право се загрижени дека Собранието стана најголемиот прекршувач на Законите. Зборувајте ми за демократија, закони и владеење на правото. #Бојкотирам!“ напиша Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top