петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Зошто референдумското прашање не заслужува одговор

Потсетувајќи на изјавата на Заев, дека доколку референдумот пропадне, ќе си даде оставка како премиер, Антонио Милошоски на „Твитер“ порача:

Референдумското прашање кое е
– спротивно на Законот (задолжителен, наместо консултативен) и
– спротивно на Законот (еднозначно, наместо трозначно манипулативно прашање) и
– спротивно на Уставот потврден од народот 1991 и Бадинтер (ЕУ) 1992г.
Не заслужува одговор! #Бојкотирам

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top