понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Несудената претседателка ќе стане глумица

Американската телевизија „Си-би-ес“ соопшти дека поранешните американски државни секретерки Хилари Клинтон, Медлин Олбрајт и Колин Пауел ќе гостуваат во петтата сезона на серијата „Госпоѓа секретарка“ која ќе почне да се емитува на 7 октомври годинава.

Телевизијата наведе дека главната актерка Теа Леони, која ја толкува улогата на државната секретарка Елизабет Меккорд од Клинтон бара совет.

Клинтон на твитер објави дека снимањето било одлично и дека и било драго што се сретнала со некои поранешни колешки. Олбрајт претходно се појави во втората сезона на серијата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top