недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 22 ново

Те претвора во зомби: Оваа девојка е под дејство на новата дрога флака

На интернет се појави снимка од Флорида на која е прикажана жена која земала од дрогата флака, нов вид на синтетичка дрога, слична на кокаинот, но многу поштетна

На видеото, издрогираната девојка делува како да е опседната од демони. Флака може да се консумира на повеќе начини, а доведува до делириум, покачена телесна температура, насилно однесување и параноја.

Жената која земала флака следела две девојки до нивниот стан и се обидела да им провали во дневната соба. Тие успеале сето тоа да го снимат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top