сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Најголемиот талент во школата на Барса има 15 години и живее како крал (Фото)

Позната школа на Барселона, Ла Масија децении наназад вади одлични фудбалери од своите редови, а ако нема неочекувани работи, наскоро ќе бидеме сведоци на уште еден од нив.

Чави Симонс не е непознато име иако има само 15 години. Долго време клубот вложува во него и се очекува за сезона-две да влезе во првиот тим, по примерот на Лионел Меси.

Но, уште пред да се случи тоа, младиот Холанѓанец живее како крал. На Инстаграм има над еден милион следбеници, веќе потпиша неколку спонзорски договори…

sportclub.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top