петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Камила направи хаос на автопат во Москва (Видео)

Камила предизвика вистински хаос на автопат во Москва, откако наеднаш се појави на асфалтот, а потоа почна да трча преку повеќе сообраќајни ленти. Очекувано, автомобилите кочеа и вртеа, само за да не дојде до судир со камилата.

Споменатата камила беше забележана како трча по автопат, додека возачите останаа зачудени поради неочекуваниот учесник во сообраќајот, кој го загрози движењето на автомобилите.

Додека останува нерешена мистеријата како оваа камила се појави на автопат, локалните медиуми пишуваат дека таа најверојатно побегнала од циркус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top