вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Прилепскиот регион под налетот на Флоријан (галерија)

Прогнозите дека циклонот Флоријан се движи кон Македонија се остварија. Денеска Кичево, Прилеп и остатаните делови од регионот се зафатени од страшно невреме проследено со град и силен ветар.

Ова е фотографирано во прилепскиот регион.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top