понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Македонски возила демолирани во Калитеа (фото)

Возила со македонски регистарски таблички викендов се искршени на паркинг во Калитеа, на првиот крак. Македонските туристи се жалт дека сите возила кои биле со македонски ознаки буквално биле демолирани. Искршени се предни и задни ветробранови стакла, прозори на врати, уништени ретровизори, дупнати гуми.

– Кога дојдовме на паркинг срчи имаше на сите страни. Возилата беа демолирано. На нашето возило немаше здраво стакло. Ретровизорот е искршен, гумите дупнати. Отидовме кај најблискиот вулканизер да видиме за гуми да можеме да влеземе барем во Македонија. Ни бараа 50 евра за гума. Тоа беше најевтината понуда што ја добивме – вели револтиран македонски турсит, сопственк на едно од возилата кои се демолирани во Калитеа, една од најчестите дестинации на Македонците.

Фото: РЕПУБЛИКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top