петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 47 ново

Што вклучуваат законските измени со кои почнаа да се блокираат фирми ?

Пред две недели почна да се применува новиот закон за спречување перење пари а веќе тоа го почувствувале неколку фирми.

Фирма со странски капитал се соочила со блокирана сметка бидејќи во досието немала  копија од пасошот на еден од директорите на фирмата.

Што вклучуваат Измените на законот и повеќе детали прочитајте тука.

Целиот текст тука!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top