петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Мицкоски: Виновен ќе бидеш, ако имаш можност да ја исправиш грешката, а не го сториш тоа

Во очи на одржување на новата лидерска средба која треба да почне секој момент во Клубот на пратеници, Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ објави статус на социјалните мрежи.

„Не си ти виновен затоа што некој друг погрешил, прости им боже не знаат што прават…, но виновен ќе бидеш, ако имаш можност да ја исправиш грешката, а не го сториш тоа и ја игнорираш ситуацијата…“ напиша Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top