вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 3 ново

Почна невремето: Град и дожд направија хаос во овој регион

Силно невреме проследено со дожд и град го погодило Приједор и направило големи штети. Оштетени се и стебла и плодови а според медиумите во БиХ тоа ќе се одрази на овогодишните приноси. Во текот на невремето во Приједор се оштетени и автомобили.

 

извор: фактор.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top