вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Ограбен македонски музичар: Знам кој ми украде 15.000 евра

Пред извесно време бил ограбен музичарот Иво Илиев, попознат како Далтон. Додека тој бил на настап, од неговиот стан биле украдени 15.000 евра, кои ги собирал за да уплати стан.

-Беше викенд и јас свирев прво во еден ресторан а потоа во ноќен клуб. Парите ги собирав за да уплатам стан. Во петокот плаќав некои сметки и задоцнив да ги ставам во банка и планирав тоа да го направам во понеделник. Но, додека јас  свирев во саботата, некој влегол и си ги земал од плакар, каде што ги чував, вели Иво за порталот 7dena.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top