вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Хаос на Евзони: Илјадници Македонци заглавени пред границата

Порталот Скопје 24 објави фотографии од состојбата на граничниот премин Евзони каде илјадници Македонци враќајки се од одмор во Грција моментално се заглавени во колони долги неколку километри.

Состојбата дополнително ја влошува високата температура – луѓе почнуваат да колабираат, а клима уредите во автомобилите не успеваат да постигнат.

А секогаш постојат и оние што се пикаат во повеќе ленти наеднаш. Погледтете ја галеријата skopje24.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top