вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Владата потврди: Лидерската средба утре рано наутро

Третата лидерска средба, која беше најавена за утре, ќе се одржи во 9 часот во Клубот на пратениците.

Првата лидерска средба се одржа во проширен состав во четвртокот. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја напушти по еден час. Мицкоски инсистираше на стеснет состав, па лидетска средба само со претставниците на големите партии се одржа во петокот. Не беа донесени заклучоци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top