петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 42 ново

Запален џипот на стилистот Рамадани

Вчера наутро бол запален џипот на познатиот стилист Арменд Рамадани пред неговиот дом. Се работи за џип од марката „Опел Антара“ и причинето е голема материјална штета.

Случајот во полиција и пожарна го пријавиле неговите соседи, а неколку минути по опожарувањето се појавил и стилистот кој вели дека лично бил сведок на немилиот настан.

Вели дека и претходно сторителите се обиделе да го запалат и неговиот салон, но дека не успеале во намерата.

Побара од надлежните институции веднаш да го расветлат случајот. Од МВР велат дека работат на целосно расветлување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top