вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Кој ќе ја обезбедува Владата за 2,6 милиони евра?

Службата за општи и заеднички работи при Владата објави тендер вреден 2,6 милиони евра, за обезбедување на државните објекти – СОЗР на Владата, МРТВ, Клубот на органи на државната управа, Бирото за судски вештачења и Бирото за метрологија и подрачни единици во 32 градови во државата.

Според техничката документација, набавката е за три години, а критериум е најниската цена. Договорот предвидува 24/7 внатрешно и надворешно обезбедување, контрола и евиденција на клиенти и вработени при влегување/излегување, контрола на безбедноста на деловниот простор од опасности од пожар.

Услови за кандидатите што ќе се пријават на конкурсот е да имаат 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top