среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 3 ново

И дал две пилули, па и се слошило: Британци приведени на Ибица за групно силување

Шпанската полиција приведе четворица британски туристи во одморалиште на Ибица, поради сомнеж дека групно силувале 29-годишна Британка.

Полицијата ги привела мажите кога Британката пријавила дека била жртва на сексуален напад и дека еден од осомничените и дал две пилули, по што и се слошило, пренесува „Дејли мејл“.

Двајца од четворицата приведени се на возраст од 21 до 30 години. Тие се задржани во притвор и како што се верува, се работи за браќа. Останатите двајца со кауција се ослободени од притвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top