вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Иниеста со пораз дебитираше во дресот на јапонски Висел Кобе

Андрес Иниеста нема да има добри сеќавања на своето деби во дресот на Висел Кобе. Во рамките на 17.коло, во јапонската лига, Кобе загуби со 3-0 од Шанон Белмар.

Иниеста на теренот влезе во 59.минута, кога Кобе имаше негатива од два гола. Во моментот кога Инисеста влегуваше во игра сите на стадионот стнаа да го поздрават еден од најдобрите играчи во последната деценија.

Сака го постигна првиот гол во 10.минута, а на почетокот на вториот дел Саито зголеми на 2-0. Конечниот резултат го постави Пунсуке во 67.минута

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top