среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 3 ново

Инцидент вчера во Ченто: Со автомобил удрил дете, кога излегол да му помогне добил ќотек

Синоќа околу 22 часот, во Секторот за внатрешни работи Скопје Д.Т. (24) пријавил дека истиот ден околу 18.30 часот на улицата “Алија Авдовиќ“ од страна на две непознати лица бил физички нападнат со удари од тупаници по главата и телото.

До физичкиот напад дошло, според кажувањето на пријавителот, во моментот додека тој го управувал своето возило, малолетно дете се удрило во десното крило од возилото. По ова тој сопрел, излегол од возилото да му помогне на дететот но веднаш бил нападнат од лицата. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top