вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

„Милионерче“ му го отвори џебот: Падна бакшиш од 6 000 евра во скопски ресотран (видео)

Пејачката Андријана Костадиновска добила бакшиш 6 илјади евра на свадба и крштевка во еден скопски ресторанот.

Во изјава за Либертас, таа вели дека била шокирана, но дека веројатно им ја погодила песната на гостите, а како што може да се види на видеото подолу, банкнотите од по 500 евра ги добива на песната „Милионерче“. Таа вели дека со парите планира да си купи автомобил.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top