вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Полицијата во Холандија заплени повеќе од еден тон кокаин

Холандската полиција откри и конфискува 1.100 килограми кокаин во контејнер со замрзната риба пристигната од Еквадор.

Уапсени се седум лица под обвинение за недозволена трговија со дрога.

Вредноста на запленетиот кокаин изнесува околу 22 милиони евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top