петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Победа од 20 – 0: Несторвоски со 4 гола, Трајковски со еден во победата на Палермо над Сапада (видео)

Македонските интернационалци Илија Несторовски и Александар Трајковски имаа успешен настап на првиот подготвителен натпревар против нисколигашот Сапада кој го добија со неверојатно високи 20-0.

И Несторовски и Трајковски има шанси да си заминат од тимот на Палермо ова лето, но и покрај тоа тие вредно тренираат и даваат максимум на пријателските средби.

Илија Несторовски постигна четири погодоци на натпреварот, додека пак Александар Трајковски беше творец на еден гол.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top