вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Костурчани не се откажуваат од Македонија (ВИДЕО)

Иако Владата на Република Македонија со потписот на министерот за надворешни работи Никола Димитров на Договорот Џаев – Ципрас се се откажа од Македонците во светот, Македонците во Костурско не се откажуваат од Македонија.

 

Синоќа во Костурско, на Костурското Езеро, ечеше македонска песна. За инает на предавниците, костурчани ѝ се восхитуваа на убавината на македонското девојче и ја величаа со македонска песна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top