среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Претседателот на Рома доби тримесечна забрана да присуствува на натпревари од ЛШ

Претседателот на Рома, Џејмс Палота, доби тримесечна суспензија од УЕФА и нема да може да присуствува на натпреварите од Лигата на шампионите, бидејќи минатата сезона на полуфиналниот натпревар против Ливерпул им упати навредливи коментари на судиите.

На Палота нема да му биде дозволено и да комуницира со играчите и тренерите за време на натпреварите.

Покрај суспензијата за претседателот на клубот, Рома ќе мора да плати и казна од 19.000 евра поради однесувањето на навивачите кои палеа факели на стадионот.

Извор: МИА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top