среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 14 ново

Поради сообраќајка во целосен прекин сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево

Поради сообраќајна незгода кај Аеродром Охрид, сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е во прекин за сите возила во двата правци, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Засега не е позната состојбата на учесниците во несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top