вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Влатко Илиевски починал од коктел наркотици?!

Пејачот Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов во својот автомобил починал од огромна количина наркотични
средства. Ова, според Досие, е дел од извештајот на судска медицина за извршената обудкција во кој е наведена причината за смртта.

Според извештајот во крвта и организмот на Илиевски биле најдени јаки опојни дроги од кои најсилна кокаин. Но исто така имало и други послаби наркотици и алкохол. Сето тоа довело до предозираност на организмот поради што престанало да работи срцето.

Повеќе на Досие.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top