вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Центарци среде лето се греат на паркет и лакирано дрво?!

Ако в зима причина за загадувањето е несовесноста на граѓаните кои домовите ги затоплуваат со што стигнат – горат паркет, стар мебел, гуми… која е причината за загадениот воздух среде лето?! Изгледа на центарци им е ладно, па среде лето решиле да ги активираат ќумбињата…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top