вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Јавноста е згрозена: Ќе се шокирате кога ќе слушнете што рекол Лука за Наташа

Денеска во Првиот основен суд продолжи судењето на Лука Лазукиќ, кого сопругата Наташа Беквалац го пријави за насилство во семејството.

Лука во судот дошол во придружба на адвокатите и не бил расположен за зборување. Наташа и денеска не присуствувала на судењето.

Сепак јавноста дозна дел од одбраната на Лука, и се згрози од тоа.

-Јас легнав да спијам, ја молев Наташа да не ме малтретира, но таа продолжи. Ја замолив да ме остави на мира. Излезе и после одредено време се врати во станот, а јас лежев. Која жртва на насилство се враќа дома?Таа беше излезена 45 минути од станот оставајќи го детето на насилник, зошто? Зарем не е логично веднаш да повикала полиција? Се врати во станот и легна да спие. Јас отидов кај моите родители и бев со ќерката од првиот брак, а после почнаа да ми се јавуваат новинари кои ме прашуваа што се случува – рекол меѓу другото Лазукиќ во рамките на својата одбрана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top