петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Паднала по скали: Охриѓанка во бесознание примена вчера во болница, итно пренесена на скопските клиники

Синоќа околу 23 часот во Секторот за внатрешни работи Охрид од Медицинскиот центар во Охрид било пријавено дека кај нив во коматозна состојба била донесена Б.Т. (34) од Охрид која паднала по скали во куќа на улицата „Димо Хаџи Димов“.

Од падот таа се здобила со тешки телесни повреди и поради сериозноста на повредите истата со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top