среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 3 ново

Непознат маж во скопски хотел барал информации за гостите, рецепционеракта морала да повика обезбедување

Непознато машко лице од вработена во хотел во Скопје барало податоци за гостите кои престојувале. Одговорот од вработената дека такви информации од книгата за евиденцијата на гости не може да добие го налутило, по што ситуацијата во хотелот станала напната.

Тој инсистирал и се обидувал на секој начин да дознае кој преноќувал во хотелот, па рецепционерката била приморана да повика обезбедување. Инцидентот се случил во понеделникот по полноќ, а откако веројатно мажот забележал дека вработените повикале обезбедување, си заминал.

(фото – илустрација)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top