петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Славјето зеде и жртва: Ја прегазил сопругата бидејќи не го пуштала да оди на прославата во Загреб

Германска државјанка во Малинска на Крк почина откако 61 годишниот сопруг кој сакал да оди на прославата на плоштадот во Загреб ја прегазил со автомобилот, затоа што му забранувала.

Се работи за 59 годишна државјанка на Германија, а несреќата се случила во неделата околу 20 часот.

Хрватсаките медиуми наведува дека сопругот бил во алкохолизирана состојба и сакал да седне зад воланот за да присуствува на прославата на фудбалската репрезентација на Хрватска,но таа му застанала на патот за да го спречи, по што тој ја прегазил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top