среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Мала му е платата во М-НАВ, од денеска за Ангелов пари и од Владата

Стојанче Ангелов, поранешниот полициски генерал и лидер на партијата „Достоинство“, ќе биде национален координатор во Владата.

Од Владата соопштија дека Ангелов на денешната владина седница е именуван за национален координатор за прашања поврзани со здружението на бранители.

Пред неполни две недели, осамна информацијата дека тој е ангажиран за советник за воздухопловна техника во М-НАВ, со почетна плата од 41.000 денари.

Стојанче Ангелов си оди од МВР, ќе работи во М-НАВ за 41.000 денари

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top