вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

„Пајак“ од Скопје ќе крева коли во Охрид

Пајак возило ќе добие Охрид како подарок од Скопје.

Охрид и Штип ќе добијат по едно пајак возило како подарок од град Скопје. Општина Охрид од скопското јавно претпријатие „Градски паркинг“ ќе добие пајак марка „мерцедес“ произведено во 1991 година, со хидраулична телескопска дигалка од 2009 година.

Инаку, Охрид има само едно пајак возило кое често беше во дефект.Се очекува новото пајак возило подарок од град Скопје, уште оваа недела да почне да работи во Охрид, што секако не ќе ги воодушеви охриѓани.

извор: ohridnet.com

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top