вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Прес-конференција на премиерот Зоран Заев и еврокомесарот Јоханес Хан (во живо)

Македонскиот премиер Зоран Заев и еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан ќе одржат прес-конференција во Владата на Република Македонија.

Хан во Владата присуствуваше на 79-та владина седница, на која се рагзледуваше Информацијата за концептот и структурата на преговори за пристапување на Република Македонија во ЕУ.

Еврокомесарот Хан подоцна во Собранието на Македонина треба да има средби со собранискиот спикер Талат Џафери и со лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Јоханес Хан ќе има и обраќање пред членовите на Националниот совет за евроинтеграции во Собранието.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top