недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Конечно дома! По шест часа, Огнените конечно во Загреб (ГАЛЕРИЈА)

Повеќе од 6 часа повеќе од 250.000 луѓе ги чекаа своит херои на плоштадот во Загреб. Хрватската репрезентација конечно пристигна меѓу своите фанови.

Луѓе почнаа да колабираат и припаѓаат – со часови се чекаат главните (ВИДЕО)

Еуфорија, емоции и радост во хрватскиот главен град.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top