понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Внимателно по патиштата, влажни коловози низ земјата

 Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат попладнево од Авто мото сојузот на Македонија.

Од 11:30 часот на регионалниот пат од село Бигла до село Трсино, поради изведување градежни работи сообраќајот е во прекин.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top