вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Инцидент на средбата Трамп-Путин (ВИДЕО)

Новинар кој бил акредитиран за прес конференцијата на американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин отстранет е од просторијата.

Отстранетото лице е идентификувано како новинар на магазинот „Нејшн“ (The Nation).

Тој претходно бил замолен да ја напушти салата. Новинарот излегол од салата, но потоа се вратил со лист хартија на кој имаше напишано порака против нуклеарното оружје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top