понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Кражба на златото на церемонијата: Госпоѓа му се насмевна на Путин, па дрпна медал? (ВИДЕО)

21 Мундијал во Русија помина зачудувачки без инциденти, но до последниот момент, церемонијата за доделување на медалите. Совршено злосторство, но за влакно. Една госпоѓа, убедена дека никој не ја гледа, украде медал наменет за победникот.Репрезентацијата на Франција со 4-2 ја совлада Хрватска, па по триумфт требаше да добие 50 медали. Но за да не се случи тоа се погрижи една жена која заборавила со колку камери се следи настанот.
Една од медалите ја става во надворешниот џеб од сакото, а тоа го прави толку вешто што во првиот момент никој ен забележува што прави. Уште среде чинот успева и да му се насмевне на рускиот претседател/.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top