вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Макрон прослави со фудбалерите во соблекувалната и го имитираше Погба (ВИДЕО)

Најпознатите државници на Франција и Хрватска денеска беа дел од големото финале на Светското првенство, а мора да се напомене дека Колинда и Макрон со огромен респект ги проследија случувањата и покажаа неизмерна срдечност при доделувањето на трофеите.

Колинда со солзи во очите ги прегрнуваше хрватските фудбалери кои го направија најголемиот успех во историјата на оваа земја, додека Макрон сега го видовме во едно поинакво издание благодарение на социјалните мрежи. Менди кој беше резерва на Ернандез на овој мундијал сподели видео на Инстаграм, а со истото ни откри дека претседателот Макрон се симанал во соблекувалната за да прослави со играчите, а притоа и ја изимитирал позната „даб“ прослава на Пол Погба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top