вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Апасиев: Честито, положивме приемен за неуспешен рефендум!

Професорот Димитар Апасиев им честита на сите здраворазумски луѓе кои синоќа не одговорија на поканата на премиерот и не учествуваа на прославата за самоукинување. Апасиев, кој е член на Презедиумот на Левица, како и самата партија, повикаа на бојкот на прославата.

„Народот прв пат покажа ПАСИВЕН ОТПОР!
Честито на сите здраворазумски луѓе. Ова е знак дека има надеж за нас, како општество на мислечки битија. Положивме приемен испит за неуспешниот референдум за самоукинување“, напиша Апасиев на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top