понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Претседателски парови: Макрон и Колинда со партнерите се сликаа пред големото финале (фото)

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар – Китаровиќ и францускиот претседател Емануел Макрон заедно се фотографираа пред финалето на СП во Русија.

Во стил на капитените долу на теренот, така и првите луѓе на државите решија да го овековечат моментот пред големиот натпревар во друштво со своите животни сопатници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top