вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

МВР: Скопјанка физички нападната за време на НАТО прославата во Парк

Синоќа во 23. 15 часот, В.Џ. (26) од Скопје, пријавила дека околу 21.10 часот во Градски Парк во Скопје, додека имало прослава, била физички нападната од непознато машки лице додека истата била со неколку незини пријатели држејќи платно со порака пред бината, информира МВР во дневниот билтен.

Се преземаат мерки за расчитување на случајот.

Нападната активистка на Левица, полицаец одбил да состави записник

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top