вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 42 ново

Рекордни 1,3 тони марихуана фрлени во море во Црна Гора

Рекордни 1,4 тони марихуана заплени црногорската полиција.

Се работи за 1.332 килограми марихуана, која била фрлена во море, а ја пронашле локални рибари од Улцин, 11 наутички милји југозападно од реката Бојана.

Црногорската полиција со часови ја собирала дрогата, која била сместена во 62 големи пакети, кои пловеле во морето.

Првичната истрага укажала дека најверојатно на криумчарите им се расипал чамецот, по што тие одлучиле да се ослободат од марихуаната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top