понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 105 ново

Лето за Македонија: Мицкоски во посета на Прилеп

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамките на активностите на „Лето за Македонија“, денеска ќе оствари посета на Прилеп.

Во 10 часот Мицкоски ќе оствари посета на пазарот во Прилеп, а во 11 часот на Старата Прилепска чаршија.

Мицкоски, во 11:30 часот ќе оставри средба со млади во Арт кафе, па потоа во 12 часот ќе даде изјава за медиумите, на плоштадот Прилепска чаршија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top