понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 113 ново

Колинда навива за Ѓоковиќ (ФОТО)

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ му даде поддршка на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој го игра полуфиналниот натпревар на Вимблдон против Рафаел Надал.

Таа на својот Фејбук профил објави фотографија со Ѓоковиќ.

-Новак Ѓоковиќ, голем човек и спортист, од срце му покасувам влез во финалето на Вимблдон. Чест ми е што имав прилика да го запознаам лично во нашиот Умаг, напиша таа под фотографијата.

Ѓоковиќ и даде поддршка на фудбалската репрезентација на Хрватска која во недела го игра финалето на Светското првенство против Франција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top