сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 43 ново

Ако незнаете каде да одите на одмор, еве предлог: Вака изгледа летување во Северна Кореја!

Ако не знаете каде да одите на летување, Ким Џонг Ун ве повикува да размислите за Северна Кореја.

Плажи има, а и забава на плажите, како и на секое друго туристичко место.

Кога ќе огладнете, можете да си направите и скара.

Мажите на плажа се исто соблечени како и било каде во светот, додека костумите за капење за жените се малку позатворени.

Плажите малку наликуваат на бари, бидејќи не се средени, но можете да се бањате.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top